Fantastik: Film Yapımcılarının Sora Videoları Yayınlandı!

OpenAI tarafından geliştirilen Sora'nın geliştirme süreci devam ederken film yapımcılarının Sora videoları ve yorumları paylaşıldı.

OpenAI tarafından geliştirilen Sora’nın geliştirme süreci devam ederken film yapımcılarının Sora videoları ve yorumları paylaşıldı.

OpenAI Duyurdu

OpenAI yaptığı paylaşımda film yapımcıları, görsel tasarımcılar gibi birçok unsurla Sora’nın daha iyi hale gelmesi için çalıştığını belirtti.

Sora tarafından oluşturulan videoları paylaşan OpenAI, Sora’nın başarısını gözler önüne serdi diyebiliriz.

OpenAI ekibi açıklamasında “Geçen ay Sora’yı dünyaya tanıttığımızdan beri, Sora’nın yaratıcı süreçlerine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için görsel sanatçılar, tasarımcılar, yaratıcı yönetmenler ve film yapımcıları ile çalışıyoruz.” diye süreçten bahsederken, kişilerin çalışma ve yorumlarını da paylaştı.

Daha önce yaptığımız paylaşımda sizler için Sora tarafından oluşturulan videoları derlemiştik. Şimdi ise yeni videolar şaşırtmaya devam ediyor.

Film Yapımcıları ve Tasarımcılarla İş Birliği

OpenAI’nin bu alanda çalıştığı profesyoneller, Sora’nın sunduğu imkanlardan heyecan duyuyor. Film yapımcılarının Sora videoları gündeme teknoloji gündemine bomba gibi düşerken, Yönetmen Paul Trillo, Sora’nın yaratıcılığı destekleyici bir araç olduğunu ve özellikle yeni fikirlerin hayata geçirilmesinde büyük bir güç olduğunu belirtiyor. Müzik grubu “shy kids” ise Sora’nın gerçeküstü içerik üretme kapasitesinin, onların yaratıcı vizyonlarını genişletmekte önemli bir rol oynadığını vurguluyor.

“Sora, eskiyi tekrar etmek yerine, aksi takdirde hiç fırsat bulamayacağımız yeni ve imkansız fikirleri hayata geçirdiğinizde en güçlü halindedir.”

Paul Trillo, Yönetmen

Sora’nın gerçek görünen şeyleri üretmedeki başarısı kadar – bizi asıl heyecanlandıran, tamamen gerçeküstü şeyler yapabilme yeteneğidir.

shy kids

Film Yapımcılarının Sora Videolarından Örnekler

Air Head – shy kids

shy kids – Air Head

Toronto merkezli olan shy kids, Sora kullanarak balon adam temalı bir kısa film oluşturdu.. “Artık bir zamanlar imkansız sandığımız hikayeleri genişletme yeteneğine sahibiz.” diye paylaşıyor Walter Woodman, Sidney Leeder ve Patrick Cederberg’den oluşan trio. Walter, Air Head’i yöneten kişi olarak, “Sora’nın gerçek görünen şeyleri üretme konusundaki başarısı kadar, bizi asıl heyecanlandıran tamamen gerçeküstü şeyler yapabilme yeteneğidir. Soyut dışavurumculuğun yeni bir çağı” diyor. Daha geniş endüstriye hitaben, “hikayeleri göğüslerinden fırlamaya hazır dünyanın dört bir yanından insanlar, sonunda içlerindekileri dünyaya gösterme fırsatı buluyor.”

Paul Trillo Tarafından Oluşturulan Sora Videosu

Yönetmen Paul Trillo

Paul Trillo, çalışmaları Rolling Stone ve New Yorker gibi mecralardan övgüler alan çok disiplinli bir sanatçı, yazar ve yönetmendir. Paul, Vimeo’da barındırılan en iyi kısa filmlere verilen bir onur olan 19 Vimeo Staff Picks ödülünü kazanmıştır. “Sora ile çalışmak, bir film yapımcısı olarak kendimi zincirlerimden kurtulmuş hissettiğim ilk zaman,” diyor. “Zaman, para, başkalarının izni tarafından sınırlanmadan, cesur ve heyecan verici yollarla fikir üretebilir ve deneyler yapabilirim.” Deneysel videoları bu yaklaşımı yansıtıyor. “Sora, eskiyi tekrar etmediğiniz ama aksi takdirde asla görmeye fırsat bulamayacağımız yeni ve imkansız fikirleri hayata geçirdiğinizde en güçlü halindedir.

Nik Kleverov Tarafından Oluşturulan Sora Videosu

Kreatif Direktör, Nik Kleverov, Native Foreign

Native Foreign, marka hikaye anlatımı, hareket ve başlık tasarımı ve jeneratif AI akışları konusunda uzmanlaşmış, Los Angeles, California’dan Emmy adayı bir yaratıcı ajansdır. Eş Kurucu Nik Kleverov, marka ortakları için kavramları görselleştirmek ve yaratıcı çalışmalar üzerinde hızlı iterasyonlar yapmak amacıyla Sora’yı kullananlardan. Bütçe kısıtlamalarının artık tamamen yaratıcılığın anlatısını şekillendirmek zorunda olmadığını öne sürüyor. “Hareketle düşünen yaratıcılardan biriyim, dolayısıyla Sora’dayken gerçekten herhangi bir fikri hayata geçirebileceğim hissine kapılıyorum.”

Sora ile Yaratıcılığın Geleceği

Film yapımcılarının Sora videoları ile geleceğin ne kadar farklı olacağını tahmin etmek zor değil. OpenAI’nin bu girişimi, yaratıcı endüstrilerdeki profesyoneller için oyunun kurallarını değiştirebilir. Sora, film yapımcılarından tasarımcılara, yaratıcı yönetmenlerden görsel sanatçılara kadar geniş bir yelpazede, yaratıcı süreçlerine katkıda bulunma potansiyeline sahip. Bu, hem bireysel yaratıcıların işlerini nasıl geliştirebileceklerine dair yeni perspektifler sunuyor hem de yaratıcı endüstrilerin geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip görünüyor.

Diğer Sanatçıların Videoları da Paylaşımda Yer Aldı

OpenAI tarafından yayınlanan blog yazısında paylaştıklarımızın dışında da videolar yer alıyor. Diğer videoları incelemek ve Sora’nın müthiş gelişimi hakkında fikir edinmek için yazıyı inceleyebilirsiniz.

Daha fazla yapay zeka içeriğine ulaşmak için bizi takip edin.

Daha fazlası için bizleri X ve Instagram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Arthur Dent
Arthur Dent

Galaksi çapında bir maceraya pijamalarıyla başlayan tek kişi. Dünya'nın yok edilmesinden sağ çıkan Arthur, evrenin tuhaflıklarıyla dolu bir yolculukta kendi sakinliğini korumaya çalışıyor. En iyi yeteneği: Mümkün olan en garip durumlarda bile sıradan kalmak.

Nesne: 35

Cevap bırakın

tr_TR