Bir kazanç oluşturmak amacıyla elimizdeki para ile bir ürüne yatırma yoluyla yapacağımız işleme yatırım diyoruz. Haliyle en iyi yatırım aracı hangisi diye sorabiliyoruz.

Yatırım araçlarına baktığımızda öncelikle Borsa, gayrimenkul (Arsa vb.) döviz, altın gibi paramızın değerini koruyacak veya artıracak ürünleri görebiliyoruz.

Bu yatırım araçları oldukça iyi yönetilmesi gereken araçlardır. Son günlerde ülkemizde Borsa oldukça fazla gündemde. Bu nedenle işlem yapmadan önce birçok konuya hakim olmakta fayda vardır. Tüm yatırım araçları çeşitli riskler barındırır. Bu nedenle sürekli kazanç modeli düşünülmemelidir.

Konuya Borsa özelinde yaklaştığımızda ise “Hisse senedi” veya “Borsa yatırım fonu” olmak üzere iki farklı unsuru ele alabiliriz.

İlerleyen yazılarımızda yatırım psikolojisiyle ilgili detaylı ve aydınlatıcı paylaşımlar gerçekleştireceğiz.

[tlg_headings title=”Hisse Teknik Analizleri” subtitle=”Hisse teknik analizlerimizi inceleyerek fikirleri inceleyebilirsiniz.”][tlg_blog layout=”grid-3col” pagination=”yes” orderby=”ID” filter=”6″]
[tlg_headings title=”Son Paylaşımlarımız” subtitle=”Blog içeriklerimiz ile güncel bilgiye erişebilirsiniz.”][tlg_blog layout=”grid-3col” pppage=”3″ pagination=”yes” orderby=”ID”]
tr_TR