KOTON Halka Arz Detayları ve Tarihi

Türkiye'nin en büyük perakende giyim mağazalarından biri olan KOTON aynı isimli işlem koduyla halka arz oluyor. İşte bilmeniz gereken detaylar...
Şirket
Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş.
Halka Arz Fiyatı
30.5 TL
Halka Arz İşlem Kodu
KOTON
Talep Toplama Ne Zaman?
Koton Halka Arz tarihleri 30 Nisan, 2 Mayıs, 3 Mayıs 2024 olarak duyuruldu.
Katılım Endeksine Uygun mu?
KOTON katılım endeksi XKTUM için UYGUN
Dağıtım Yöntemi
Bireysele eşit dağıtım. %84.5 Bireysel Yatırımcıya, %0.5 Şirket Çalışanlarına, %15 Yurt içi kurumsal yatırımcıya dağıtılacak.
Satışa Çıkarılan Lot Sayısı
136.600.000 LOT
Aracı Kurum
Koton halka arzının konsorsiyum liderliğini Ak Yatırım, Akbank, İş Yatırım, İş Bankası gerçekleştiriyor. Büyük aracı kuruluşların tamamı halka arza katılıyor.
Halka Arz Şekli
Sermaye artırımı ve ortak satışı
Halka Arz Geliri Kullanımı
Yeni yatırımlar (%30-40) ve İşletme sermayesi (%60-70)
Halka Arz Büyüklüğü
4.166.300.000 TL (Yaklaşık 4.1 Milyar TL)
Nasıl Başvuru Yapılır?
Başvurular Halka Arz Menüsünden Yapılacak.
Diğer Halka Arzlar

Koton Halka Arz Oluyor

Türkiye’nin en büyük perakende giyim mağazalarından biri olan KOTON aynı isimli işlem koduyla halka arz oluyor. Koton halka arz detayları ve KOTON halka arz tarihi gibi temel bilgiler ile bilmeniz gereken detayları inceleyerek halka arza dair derin bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca diğer halka arz edilen şirketlerin bilgilerine Halka Arz menümüzden ulaşabilirsiniz.

Koton, 35 Yıllık Moda Serüvenini Global Arenada Sürdürüyor

1988 yılında İstanbul Kuzguncuk’ta sadece 25 metrekarelik bir mağaza ile modaya adım atan Koton, bugün uluslararası bir moda perakende markası olarak sektörde öncü rolünü pekiştiriyor. Türkiye’de trendleri belirleyen koleksiyonlarıyla tanınan marka, 1996 yılında Münih’te açtığı ilk yurtdışı showroomunun ardından Ortadoğu, Rusya ve Balkanlar’da mağazalar açarak global bir oyuncuya dönüştü.

Şu anda yurtiçinde 241, yurtdışında ise 196 olmak üzere toplamda 437 mağazası bulunan Koton, aynı zamanda dünya genelinde 1000’den fazla toptan ve perakende satış noktasında faaliyet gösteriyor. Online ve offline kanalları aracılığıyla Asya’dan Avrupa’ya, Amerika’dan İngiltere’ye kadar 70 ülkede moda severlere ulaşan Koton, geniş ve yetenekli tasarım ekibi ile her yaştan ve tarzdan tüketiciye hitap eden çeşitli koleksiyonlar sunuyor.

Kadın, erkek, çocuk, aksesuar ve bebek kategorilerinde en moda ve trend tasarımları mağazalarında ve Koton.com üzerinden müşterilerine sunan marka, Nisan 2023’te başlattığı sadakat programı Koton Club ile 3.2 milyon üyeye ulaşarak tüketicilerin alışveriş deneyimini kolaylaştırıyor. Marka, ödüllü Tasarım Merkezi ile bugüne kadar 74 proje üretti, dört üniversite ve moda okulu ile iş birlikleri gerçekleştirdi ve 46 patent aldı.

Koton, “Yaşama Saygı” önceliği ile sürdürülebilirlik anlayışını benimseyerek üretim ve tasarımlarını gerçekleştiriyor. Fırsat eşitliği yaratan politikalarıyla tüm paydaşlarına değer katma hedefiyle, 35 yıldır müşterilerinin hayatına stil ve güzellik katmaya devam ediyor.

vam etmekte olan 1 konut projesi ve geliştirmeye müsait 2 arsa olmak üzere toplam 21 gayrimenkul bulunmaktadır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

İçeriklerimizde yer alan finansal bilgiler eğitim ve bilgi amaçlıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Konuyla ilgili Sorumluluk Reddi Beyanımızı incelemenizi öneririz.

Cevap bırakın