En Çok Kazandıran Hisseler: Cepler Doldu! #1 BJKAS

En çok kazandıran hisseler ! Yeni yazı serimizle karşınızdayız! Bu yazı serimizde son 1 yılda yatırımcılarının ceplerini dolduran hisselere değineceğiz.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Yeni yazı serimizle karşınızdayız! Bu yazı serimizde son 1 yıllık periyodunda yatırımcılarının ceplerini dolduran hisselere değineceğiz ve hikayelerini birlikte okuyacağız. Herhangi bir temel analiz veya teknik analiz olmayacak ve getirilerine, bu süreçte dikkat çeken neler yaşandığına göz atacağız. Yazı serimizi web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Keyifli okumalar…

Son 1 Yılın Gizli Kahramanı: BJKAS – Beşiktaş JK

Spor hisseleri insanların genellikle uzak durmayı tercih ettiği hisselerden. Ancak Beşiktaş hissesi gösterdiği performans ile dikkatleri üzerine çekmeyi ve yatırımcılarına ciddi kazançlar getirmeyi başardı.

BJKAS, geçtiğimiz sene bugün (27.09.2022) 5.73 TL fiyatla güne başlamış ancak %2.79 kayıpla 5.57 TL kapanış gerçekleştirmiş. Daha sonrasında ise hafif yatay düşüşle grafiğini sürdürmüş.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 1
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Peki Bist100 Endeksi O Gün Neydi?

Aynı gün Bist100 endeksi %0.17 artışla kapatıyor. Fiyatı ise 3270 TL. Daha sonra ise hızlı bir yükseliş trendine girdiğini görüyoruz.

Yeni yıla başlarken… 27 Eylül 2022-2 Ocak 2023

2023 başlarken endeks seri bir şekilde artış göstermiş ve fiyatını 5661’e kadar getirmiş. Yüzdesel artışı ise %74’e dayanmış.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 2
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Aynı tarih aralığında ise BJKAS çok yatay seyrederek yalnızca %8’lik bir artış göstermiş. Fiyatı ise 6 TL’yi ancak aşabilmiş.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 3
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Artık Kazanma Zamanı!

Beşiktaş futbolda başarısız bir sezon geçirirken aynı dönemde büyük deprem faciasını da yaşıyoruz. 19 Ocak günü gazete manşetlerinde Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş’ın kupada Ankaragücü’ne yenilerek elendiği yer alıyor. Aynı gün Aboubakar haberleri manşetlere taşınıyor. Ve o gün yani kupaya veda edildiği gün BJKAS hissesinde ciddi bir artış meydana geliyor. 19 ocak günü tavanlayan hisse hikayesini yazmaya başlıyor…

Yılın İlk 6 Ayında Muhteşem Kazanç!

BJKAS hissesi ilk 6 ay tamamlanırken yatırımcılarına çok güzel kazançlar getiriyordu. Hem günlük trade yapanlar için hem uzun süredir elinde hisseyi tutanlar için inanılmaz bir getiri potansiyeli oluşturmuştu. Yılın başında 6.02 TL’den işlem gören BJKAS hissesi 6. ay tamamlandığında 22.60 TL fiyatına gelmişti. Yatırımcılarına bu geçen sürede %275 getiri sağlamıştı. Bist100 endeksi ise yatayda negatif ilerlemiş ve aynı tarihte yalnızca %3.56 artış sağlamıştı.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 4
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Son 1 Yılın Dev Kazancı!

Son açıklanan TÜİK verisinde bir önceki yılın aynı ayına göre %58,94 enflasyon artış göstermişti. Bugün gelinen noktada Beşiktaş hissesi yatırımcılarını mutlu eden, dikkatleri üzerine çeken bir artış göstermiş. 5.57 TL’den 41.90 TL’ye gelen hisse tam %652.24 artış göstermiş.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 5
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Peki endekse göre ne oldu dersiniz? Bist100 endeksi aynı zaman diliminde güzel bir yükseliş trendi yakaladı ve şu günlerde yeni bir ralli beklentisi ile yoluna devam ediyor. Endeks 3270’den 8242’ye gelirken artış oranı ise %152’de seyrediyor.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 6
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

İlk işlem gününden bugüne ne kadar kazandırdı dersiniz?

BJKAS 20 Şubat 2002’de borsada işlem görmeye başlamış. Geçen bu sürede yaklaşık %4000 getiri sağlarken artışının büyük çoğunluğunu son 1.5 senede yapmış görünüyor.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi 7
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Dolar bazlı son 1 yıldaki görünümü ne oldu? (27 Eylül 2022 Kapanış – 26 Eylül 2023 Kapanış)

Grafiğine dolar bazlı baktığımızda 0.30 Dolar işlem gören hisse 1.52 Dolar seviyesine gelmiş. Toplam artışı ise %407 olmuş. Tek kelimeyle inanılmaz!

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi-8
En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Düşüncelerimiz

Borsa camiasının genel kanılarından birisi de spor hisselerinden uzak durma düşüncesi. Ancak spor hissesi de olsa siz şirketlere yatırım yapıyorsunuz. Gizli kahraman BJKAS 1.5 senelik periyotta büyük artış gerçekleştirdi. Şirketin UEFA için borç taahhüdü bulunuyor. Aynı zamanda TÜPRAŞ sponsorluğu açıklandı. Bu artış trendi devam eder mi derseniz bize biraz fiyatlamasını geleceğe yönelik yaptığını düşündürtüyor. Ancak bu bir al-sat tavsiyesi değildir.

Yazı serimiz devam edecek. Bizi takipte kalın.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR