Pegasus PGSUS Teknik Analizi – 7 Ocak 2024 – 28 Mart Güncelleme

Pegasus için incelememiz hazır. Gelin birlikte PGSUS teknik analizine göz atalım. 8 Ocak 2024 açılış öncesine aittir. 28 Mart güncellemesi yayında.

Pegasus için incelememiz hazır. Gelin birlikte PGSUS teknik analizine göz atalım. 8 Ocak 2024 açılış öncesine aittir. 28 Mart güncellemesi yayında.

Pegasus 6. His Analisti yıllık izleme listesindeki hisselerimiz arasında yer alıyor. Hissenin uzun vade grafiğini analiz ediyoruz.

28 Mart 2024 Pegasus Teknik Analiz Güncellemesi

Takip listemizdeki Pegasus’un 7 Ocak tarihli analizimiz sonrası yaklaşık %23 artış gösterdikten sonra biraz geri çekilme yaptığını görebiliyoruz.

Pegasus hisse grafiğinin yeni oluşturduğu formasyonda günlükte Fibonacci 812.5 TL seviyesinin test edildiğini söyleyebiliriz. 812.5 TL üzerinde gelecek güçlü mumlar yükseliş trendine geri dönüş sinyali olarak algılanacaktır. Yatay seyrini sürdürerek 831.5 ve 856.5 TL hedeflerine yönelmesini bekliyoruz. Aksi durumda ise 790.5 TL altındaki kapanışlarda görseldeki seviyeler takip edilmelidir.

Pegasus PGSUS Teknik Analizi - 7 Ocak 2024 - 28 Mart Güncelleme

PGSUS Teknik Analizi – Grafik incelemesi

Uzun bir düşüş trendi içinde olan PGSUS, son haftayı verimli kapattı. Bu kapanışlar ile günlükte pozitife dönüş sinyalini vermiş oldu.

PGSUS Teknik Analizi, Pegasus Hisse Grafik

Hissemiz haftayı 708.5 TL seviyesinden kapatarak Pivot’u güçlü kırdı aynı zamanda R1 seviyesinin üzerine atmayı başardı.

Aynı zamanda Fibonacci 692 TL seviyesini de güçlü kırdı. Önümüzdeki günlerde bu seviyenin üzerinde seyrini takip ederek onay çalışmasını izleyeceğimizi düşünüyoruz. İlk etapta Pivot seviyesine geri çekilme yapabilir. 692 TL seviyesini de test edebilir. Takip edilmeli.

Pozitif yönde ise ilk hedefi 760 TL seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

6. His Analisti’nden Not

PGSUS uzun vade için yeni bir çanak oluşumuna girme eğiliminde diye düşünüyorum. Şu anda çanağın dibinden yeni bir trend oluşturarak hissenin 6 ay gibi bir sürede 950 TL seviyelerine kadar gelmesini bekliyorum. Yıl sonuna kadar ise çanak hedefine doğru yolculuğunu izleyeceğimizi düşünüyorum. Takibe devam edeceğiz. Yatırım tavsiyesi değildir.

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

2 Comments

Cevap bırakın

tr_TR