TAB GIDA Halka Arzı Duyuruldu! Tarihi Rekor! İşte detaylar…

TAB GIDA halka arz detayları... TAB Gıda Türkiye tarihinin TL Bazında en büyük halka arzı oluyor.

TAB GIDA halka arz detayları… TAB Gıda Türkiye tarihinin TL Bazında en büyük halka arzı oluyor.

TAB GIDA Halka Arz Detayları
TAB GIDA Halka Arz Detayları

TAB GIDA Halka Arz (TABGD) Talep Toplama Ne Zaman?

18-19-20 Ekim tarihlerinde başvuru yapılabilecek.

TAB GIDA Halka Arz (TABGD) Fiyatı Kaç TL? Eşit dağıtım mı? Aracı Kurum Hangisi?

TAB Gıda’nın halka arzında pay başına fiyat 130 TL olarak belirlendi. Halka arzda 52.5 Milyon pay dağıtılıyor. %78’i bireysele eşit dağıtım olarak gerçekleşecek.

TAB GIDA Halka Arz (TABGD) Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı Nedir? Kaç TL?

TAB Gıda’nın halka arzının büyüklüğü 6.825.000.000 TL olarak görülüyor. Türkiye tarihinin TL bazında en büyük halka arzı olarak rekor kırdı. Halka arz edilen payların tamamının satışı gerçekleşmesi halinde şirket, halka açıklık oranını %18.05’e çıkaracak.

TAB GIDA Halka Arz Kaç Lot Verecek?

Dağıtım oranları belli oldu. 10 ile 16 lot arası dağıtım bekleniyor. Katılımın yoğun olacağını düşünüyoruz. 13 Lot başvuru ideal olacaktır. Halka arzda T1-T2 kullanılamaz. Yani sadece nakit ile alım yapılacaktır.

TAB GIDA Halka Arz (TABGD) Geliri Nerede Kullanılacak?

Taslak izahnamede dikkat çeken husus yenilenebilir enerji yatırımları. Şirket halka arz gelirlerinin bir kısmını buraya yatırarak restoranların elektrik tüketimine olan maliyetini düşürmeyi hedefliyor. Aynı zamanda borçluluğun azaltılması ve yatırım finansmanı da kullanılacak alanlardan. Şirket bir kısmını da dijitalleşmeye ayırıyor.

TAB GIDA Halka Arz Katılım Endeksine Uygun mu?

TAB Gıda katılım endeksine uygun.

TAB GIDA Hakkında

Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden TAB Gıda, 1994 yılından beri Türkiye’de hızlı servis sektörünün gelişimine öncülük ediyor. Şirket, dünya çapında çok sevilen markaları Türkiye’de tüketicilerle buluşturmanın yanı sıra, kendi kurduğu markalarla da üstün kaliteden ödün vermeyen geleneksel lezzetlerin kolay ulaşılabilir hale gelmesini sağlıyor.

Burger King® ile başlayan yolculuk

TAB Gıda’nın hızlı servis sektöründeki faaliyetleri, 1995 yılında Burger King®’in master franchisee haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başladı. Türkiye’deki faaliyetlerine 1995 yılında TAB Gıda bünyesine katılmasıyla başlayan alevde ızgara ateşinin kralı Burger King®, kısa sürede tüketicilerin beğenisi ve sadakatini kazanarak restoran sayısını istikrarlı bir şekilde çoğalttı. Bugün Türkiye’de hızlı servis sektörünün lider markalarından biri olan Burger King®, TAB Gıda güvencesiyle ülke genelinde 700’den fazla restoranıyla hizmet veriyor.

Dünyaca ünlü markaların Türkiye’deki temsilcisi

TAB Gıda, Burger King®’in ardından Sbarro®, Popeyes®, Arby’s® ve Usta Dönerci® gibi dünyaca ünlü markalarla da Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Şirket, bu markalarla birlikte Türkiye’de hızlı servis sektörünün gelişimine önemli katkılar sağladı.

Kendi markaları ile geleneksel lezzetlerin temsilcisi

TAB Gıda, dünyaca ünlü markaların yanı sıra, kendi kurduğu markalarla da Türk tüketicilerin beğenisini kazandı. Usta Dönerci® ve Usta Pideci® gibi markalarla geleneksel lezzetleri modern bir bakış açısıyla sunan TAB Gıda, üstün kalite ve hizmet anlayışıyla sektörde öncü bir konuma ulaştı.

Subway® ile büyümeye devam ediyor

TAB Gıda, 2022 yılında dünyanın en büyük restoran zincirlerinden Subway®’i de Türkiye’de temsil etmeye başladı. Subway® ile birlikte Türkiye’de hızlı servis sektörünün gelişimine yeni bir boyut kazandırmayı hedefleyen TAB Gıda, büyümesini sürdürüyor.

TAB Gıda, Türkiye’de hızlı servis sektörünün gelişimine öncülük etmeye devam ediyor. Şirket, dünyaca ünlü markaların yanı sıra, kendi kurduğu markalarla da Türk tüketicilerin beğenisini kazanarak sektörde liderliğini sürdürüyor.

TAB Gıda misyonunu şöyle tanımlıyor;

“Türkiye’de sektörünün lideri olan TAB Gıda’nın en önemli misyonu, Türk halkını sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle buluşturmaya devam etmek, bunu yaparken hızlı ve güler yüzlü hizmetiyle tüm ziyaretçilerinin restoranlarından memnun ayrılmasını sağlamaktır. Restoran sayılarını her geçen gün arttırarak Türk halkına daha çok noktadan, daha çeşitli seçenekleri ulaştırmaya hız kesmeden devam eden TAB Gıda, sektördeki liderliğini kaliteli ve lezzetli ürünlerinin tüketicilere verdiği güvene ve çeyrek asırdır taviz vermediği profesyonel iş anlayışına borçludur.”

Halka Arz Detayları

  • Halka Arz Tarihi: 18-19-20 Ekim
  • Halka Arz Fiyatı: 130 TL
  • Dağıtım: %78 Bireysele eşit
  • Arz Büyüklüğü: 6.825.000.000 TL
  • Konsorsiyum lideri: İş Yatırım
  • Borsa İşlem Kodu: TABGD
  • Halka Arz Şekli: Sermaye artırımı
  • Katılım endeksi: Uygun

Diğer şirketlerin halka arz detayları için tıklayınız.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR