2023’ün Yıldızlara Uzanan Halka Arzları!

2023 yılının başında halka arz olan 2 şirket dikkatleri çekmeye devam ediyor. Halka arzlara her geçen gün ilgi artarken bazı şirketler gerek gelecek yatırımları gerekse sektörleri gereği ön plana çıkmaya devam ediyor.

2023 yılının başında halka arz olan 3 şirket dikkatleri çekmeye devam ediyor. Halka arzlara her geçen gün ilgi artarken bazı şirketler gerek gelecek yatırımları gerekse sektörleri gereği ön plana çıkmaya devam ediyor.

4 Ocak 2023 tarihinde işleme başlayan SDTTR halka arz olduğu 32 TL fiyatı bugün (2 Ekim) kapanışında 370.5 TL olarak gösterdi. Şirketin artışı + % 1157.8 olarak tarihi bir konuma geldi.

Aynı gün 17.50 TL fiyattan işleme başlayan ONCSM +%1132.57 artış gösterirken, ASTOR +%1064,8 artışla listenin başlarında yer alıyor.

Daha önce bu ve daha fazla hisseye Halka Arz Gündemi ve Düşündürdükleri başlıklı yazımızda değinmiştik. Güncel tabloda bu 3 şirketin değerlendirmesini tekrar yapmak istedik. Hafif gerileme gösteren şirketler için yeni analizler ile karşınızda olacağız.

Halka Arz Sonrası SDTTR ve ASTOR’un Görünümü

2023'ün Yıldızlara Uzanan Halka Arzları!

Son halka arzların ise büyük çoğunluğu yükseliş trendine devam ediyor.

SDTTR – SDT Uzay ve Savunma Hakkında

ODTÜ Teknokent içerisinde faaliyet gösteren SDT A.Ş., Türkiye’nin savunma sanayi alanında önde gelen firmalarından biridir. 2005 yılında kurulan bu şirket, Ar-Ge odaklı çalışmalarıyla yerli savunma ürünleri ve yetenekleri geliştirmektedir.

SDT A.Ş., uzmanlık alanlarına odaklanarak çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini geliştirmekte ve kullanıma sunmaktadır. Şirketin uzmanlık alanları şunlardır:

  • Algılayıcı (Radar, Kızıl Ötesi vb) ve elektronik harp sinyal işleme ve analiz sistemleri
  • Görüntü işleme ve analiz yazılımları
  • Uydu yer istasyonları, uydu sinyal/veri işleme ve analiz sistemleri
  • Hava platformları ve silah sistemleri ile elektronik/aviyonik sistemler
  • Kara platformları elektronik üniteleri
  • RF Karıştırıcı sistemler, mühimmat güdüm elektroniği ve simülasyon/bilişim sistemleri

SDT A.Ş., kalite yönetimine büyük önem vermektedir ve AS 9100 Rev D, TS EN ISO 9001 2015, AQAP 2310 ve AQAP 2210 standartlarına uygun olarak Kalite Yönetim Sistemini sertifikalandırmıştır. Ayrıca, şirketin kalite yönetim sistemi mühendislik süreçlerinde IEEE/EIA 12207, IEEE 1220 ve MIL-STD-498 gereksinimlerini, konfigürasyon yönetimi süreçlerinde ise MIL-STD-973 ve ANSI/EIA-649 gereksinimlerini karşılamaktadır.

SDT A.Ş., ODTÜ Teknokent içindeki faaliyetleriyle Türkiye’nin savunma sanayi alanındaki başarılarına katkıda bulunmaya devam etmektedir.

ASTOR A.Ş Hakkında

Astor Enerji, yaklaşık 40 yıllık bir bilgi birikimine sahip olan ve elektromekanik imalat sanayisinde öncü bir konumda bulunan bir Türk firmasıdır. Bu süre zarfında sektöre yön veren bir yaklaşım benimseyen firma, yenilikçi çözümleri ve üstün kalitesi ile dünya genelinde Türkiye’yi başarıyla temsil etmektedir.

Firmanın sahip olduğu zengin deneyimleri, üretim yetenekleri ve kalite anlayışını Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine aktararak sektöre önemli katkılarda bulunma amacı gütmektedir. Bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları sonucunda gerekli sertifikasyonları tamamlayarak Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri ve Kompakt Trafo Merkezleri üretimine başlamıştır.

Ankara’da bulunan üretim tesisleri, 140.000 metrekarelik bir arsa üzerine kurulmuş olup, 105.000 metrekarelik kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Bu tesis, Avrupa’nın önde gelen transformatör üretim tesislerinden biri olarak tek çatı altında üretim yapma kabiliyetine sahiptir.

Astor Enerji, ürün yelpazesi içerisinde Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri, Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri, RMU ve Metal Clad ürünlerine yer vermektedir. Bu ürünlerini 90’dan fazla ülkeye ihraç ederek Türkiye’nin uluslararası alandaki başarısını taçlandırmaktadır.

Firmanın temel amacı, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yüksek kalitede ürünleri müşterilerine sunmak, üretim kapasitesini artırmak ve satış sonrası hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktır. Astor Enerji, bu hedefler doğrultusunda gelişime açık, uzman teknik ve idari kadrosu ile çalışmalarına devam etmektedir. Firmanın kaliteye verdiği önem, sahip olduğu tüm gerekli kalite sertifikalarıyla da belgelendirilmiştir. Ar-Ge odaklı büyüme hedefi, Astor Enerji’nin gelecekteki başarılarına yol göstermektedir.

ONCOSEM Onkolojik Sistemler Hakkında

Oncosem Onkolojik Sistemler, 2008 yılında Ankara merkezli olarak kurulan ve kanser tedavisi, diagnostik testler ve koruyucu ekipmanların üretimi konularında uzmanlaşmış bir şirkettir. Kuruluşundan bu yana geçen yıllarda, başarılı bir şekilde kanser tedavisinde kullanılan ekipmanlar ve tıbbi cihazlar alanında önemli bir oyuncu haline gelmiştir.

Oncosem Onkolojik Sistemler, iş dünyasında sürekli büyümeyi, değer yaratmayı, sürdürülebilirliği ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı misyon edinmiştir. Bu misyon doğrultusunda, şirket her faaliyet alanında önemli başarılar elde etmiştir.

Şirket, rekabetçi bir yapısı olan iş birimleriyle verimliliği artırmış ve her proje ile fark yaratmayı başarmıştır. Sürdürülebilirlik ilkesine verdiği büyük önem sayesinde, esnek ve öngörülü bir yaklaşımla işlerini başarıyla yönetmeye devam etmektedir. Bu başarı, şirketin yetkin insan kaynağı ve tutkuyla çalışma kültürüne dayanmaktadır.

Oncosem Onkolojik Sistemler, çalışma ve üretme tutkusuyla gelecekteki başarılarını sürdürmeyi hedeflemektedir. Grubuna ve ülkeye değer katma vizyonuyla, ekibiyle birlikte daha büyük hedeflere ulaşmayı amaçlamaktadır.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR