ODAS Teknik Analiz – ODAŞ Enerji

ODAS teknik analiziyle karşınızdayız. Analizimiz 3 Ekim 2023 açılış öncesidir. Diğer teknik analizlerimiz için takip edin.

Hisse Analizi Grafiği

ODAS Teknik Analiz
TradingView Grafiğini Görüntüle

ODAS teknik analiziyle karşınızdayız. Analizimiz 3 Ekim 2023 açılış öncesidir. Diğer teknik analizlerimiz için takip edin.

ODAS Teknik Analiz – Yorum

Takipçilerimiz tarafından en çok sorulan hisselerden olan ODAS fincan kulp formasyonunu test etmeye devam ediyor. Hareketli ortalamalarının üzerinde olması olumlu. Kompozit grafiğe baktığımızda ise kendisini MA250’nin üzerine atmaya çalıştığını görüyoruz. MA250 üzeri kapanışlarda hisse yukarı doğru sert hareketler yaparak fincan kulp formasyon hedefine gitmek isteyecektir.

Pozisyon açmak isteyenlerin kademeli alım yapmasını ve 12.53 TL altı kapanışlarda stop olmasını tavsiye ediyoruz.

ODAS Enerji Hakkında:

ODAŞ, enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu olarak öne çıkan bir kuruluştur. Dinamik ve çevik yapısı sayesinde başarılı projelere imza atan ODAŞ, sürdürülebilir finansal yönetimiyle de dikkat çekmektedir.

Şirket, kuruluşunun ardından hızla büyüyerek Borsa İstanbul Ulusal 100 endeksine girmeyi başarmış ve Borsa İstanbul Yıldız Pazar 50 endeksinde işlem görmeye başlamıştır. Bu başarılar, ODAŞ’ın başarı odaklı ve etkili yönetim anlayışının bir yansımasıdır.

ODAŞ’ın enerji sektöründeki önemli bir faaliyeti, Türkiye’de 340 MWe’lik kapasiteye sahip Çan 2 Termik Santrali’nin işletmesini üstlenmesidir. Ayrıca, şirket uluslararası arenada da adını duyurarak Özbekistan’da 174 MWe kurulu güce sahip bir doğal gaz kombine çevrim santrali projesini başarıyla hayata geçirmiştir.

Madencilik alanında da ODAŞ, antimuan, altın, gümüş, nikel ve kömür rezervlerine sahiptir. Şirket, maden saha ruhsatları ve işletmeleri ile bu alandaki faaliyetlerine Türkiye’de devam etmektedir. Ayrıca, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde stratejik metal üretimine odaklanarak az sayıdaki üreticilerden biri olma konumundadır.

ODAŞ, faaliyetlerini çevresel ve sosyal hassasiyetleri göz önünde bulundurarak başarıyla sürdürmektedir. Aynı zamanda girişimci bir kimliğe sahip olan şirket, farklı sektörlerdeki yeni yatırım fırsatlarını da yakından takip etmektedir. Bu yaklaşımıyla ODAŞ, hem yerel hem de uluslararası arenada dikkat çeken bir şirketler topluluğu olarak öne çıkmaktadır.

Çalışma eğitim ve bilgi amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir. Diğer analizlerimiz için tıklayın.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR