En Çok Kazandıran Hisseler: Cepler Doldu! #2 ALFAS

En çok kazandıran hisseler yani cepleri dolduran hisseler yazı serimizin ikinci konuğu Alfa Solar Enerji oluyor! Performansı ile yatırımcılarının gözdesi olan hisseye gelin birlikte bakalım.

En Çok Kazandıran Hisseler Yazı Serisi

Yatırımcılarının ceplerini dolduran hisselerle ilgili yazı serimizin ikinci konuğu Alfa Solar Enerji oluyor! Performansı ile yatırımcılarının gözdesi olan hisseye gelin birlikte bakalım.

Halka Arz Yıldızlarından: ALFAS

ALFA Solar Enerji 9-10-11 Kasım 2022 tarihlerinde talep toplamış ve yoğun katılımla 16 Kasım 2022’de ilk işlemine başlamış. 12 gün tavan giderken 13. gün tavan bozuyor ancak yine tavanda kapatıyor. 14. gününde de tavan kapatmayı başarıyor.

Peki Bist100 Endeksi O Gün Neydi?

Aynı gün Bist100 endeksi 4668 puanla kapatıyor.

Yeni yıla başlarken… 16 Kasım 2022-2 Ocak 2023

2023 başına kadar hisse toplam %334.50 artış gösteriyor. Daha sonra negatif yatay bir seyir ile yoluna devam ediyor.

En Çok Kazandıran Hisseler ALFAS
ALFAS Halka Arz Trendi

Bu süre zarfında Bist 100 endeksi ise %21 gibi bir artışla yeni yıla başlamış.

Yeni Yatırım ve Yeni Yolculuk!

ALFA Solar Enerji yılbaşından sonra hafif yatay pozitif bir seyirle yoluna devam ediyorken 7 Temmuz’da KAP açıklaması geliyor. KAP açıklamasında “Şirketimizin, yeni fabrika yatırımının 500 MWp’lik ikinci fazının makine kurulumu gerçekleşmiş ve deneme üretimlerine başlanmıştır. Deneme üretimlerinin ardından seri üretime geçilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” deniliyor ve serüven başlıyor!

Ve bu açıklamadan sonra hızlı bir yükseliş trendi başlıyor!

7 Temmuz Sonrası Trend ve Bölünme

Hisse ile ilgili 7 Temmuz KAP bildirimi sonrası artış hızlanıyor ve halka arzından 7 Temmuz’a kadar %579’luk artışla geldiğini görüyoruz. 7 Temmuz’dan 3 Ağustos’a kadar seri bir şekilde %106’lık artış performansı gösteriyor.

En Çok Kazandıran Hisseler ALFAS
ALFAS Yeni Yatırım Açıklaması Sonrası Değişim

%700’lük Bedelsiz Sermaye Artırımı!

24 Ağustos günü ALFAS’ın %700’lük bedelsiz sermaye artırımı SPK tarafından onaylandı. Bu onay sonrası hisse 29 Ağustos günü işleme yeni fiyatıyla devam etti. Tabi ki bu bir yeni trend demekti! Bu trend ile 8 günde %82 gibi bir artış performansı gösterdi!

En Çok Kazandıran Hisseler #2 ALFAS
ALFAS Bedelsiz Sermaye Artırımı Sonrası Görünüm

%1679 Değişim Cepleri Doldurdu!

ALFAS ilk işlem gününde yaptığı fiyatlama ile dün kapanışa kadar (4 Ekim 2023) toplam %1679’luk değişim gösterdi. Zirvesi (ATH) ise %2037’yi gördü.

En Çok Kazandıran Hisseler #2 ALFAS
ALFAS Toplam Değişim

Dolar Bazlı Görünüm ve Endeks Değişimi

Grafiğini incelediğimizde hissenin ilk işlem gününden bu yana toplam değişiminin %1116 olduğunu görüyoruz. Bist 100 endeksi ise bu süre zarfında toplam + %79’luk değişim gösterdi.

En Çok Kazandıran Hisseler #2 ALFAS
ALFAS Dolar Bazlı Grafikte Toplam Değişim

Düşüncelerimiz

Enerji hisselerindeki trend bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. ALFA Solar Enerji bu grubun en büyük oyuncularından. Yatırımları ve hissenin genel görünümü şirketin geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor. Bu bir grafik analizi değil ancak uzun vadede alım noktaları iyi belirlendiğinde kazançlarının güzel olacağını düşünüyoruz. ALFAS’ın teknik analizini de ayrıca paylaşacağız.

Yazı serimiz devam edecek. Bizi takipte kalın.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

ALFA Solar Enerji Hakkında

Alfa Solar Enerji A.Ş., güneş paneli üretimi konusunda uzmanlaşmış bir şirket olarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmayı ve ülkenin artan enerji ihtiyacını karşılamak için güvenilir ve verimli çözümler sunmayı amaçlamaktadır. Şirket, 2011 yılında kurulan güneş paneli üretim tesisi ile faaliyetlerine başlamıştır.

Alfa Solar Enerji A.Ş., bağlı olduğu grup şirketlerinin 40 yılı aşkın üretim deneyimini kullanarak, Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üstün teknolojik olanaklara sahip bir robotik üretim tesisini kurmuştur. Bu tesis, 40.000 m² kapalı alana sahiptir ve her yıl 1.3 GW fotovoltaik panel üretim kapasitesine sahiptir.

Üretilen yüksek kalite ve verimliliğe sahip güneş panelleri, ülkenin önde gelen güneş enerjisi üreticileri ile buluşturularak onların enerji üretim kapasitelerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Alfa Solar Enerji A.Ş., sürdürülebilir enerji üretimi ve çevre koruma alanlarında önemli bir rol oynamayı hedeflemektedir.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Bir yorum

Cevap bırakın

tr_TR