OTKAR Teknik Analiz – OTOKAR – 21 Kasım 2023 Güncellemesi

OTKAR teknik analiziyle karşınızdayız. Analizimiz 3 Ekim 2023 açılış öncesidir. Diğer teknik analizlerimiz için takip edin.

Hisse Analizi Grafiği

OTKAR Teknik Analiz - OTOKAR - 21 Kasım 2023 Güncellemesi
TradingView Grafiğini Görüntüle

OTKAR teknik analiziyle karşınızdayız. Analizimiz 3 Ekim 2023 açılış öncesidir. Diğer teknik analizlerimiz için takip edin.

OTKAR Teknik Analiz – Yorum

OTOKAR düşeni kırarak bayram formasyonu yapacağının işaretini vermişti. Yapmış olduğu düşüş hareketli ortalamalarının altında kapanış yaptırmadı, bu nedenle formasyonunu test ediyor diyebiliriz. Testi tamamladıktan sonra 575 TL civarı formasyon hedefine doğru gitmek isteyecektir. 349 TL altı kapanışlar formasyonu geçersiz kılacağı için stop olunmalı ya da pozisyon azaltılmalıdır.

21 Kasım 2023 OTKAR Analiz Güncellemesi

3 Ekim tarihli yayınladığımız grafik sonrası yaklaşık %28 artış gösteren OTKAR için 575 TL formasyon hedefini sürdürdüğünü düşünüyoruz.

OTOKAR Hakkında:

Otokar, Koç Topluluğu’nun bünyesinde yer alan ve 1963 yılından bu yana faaliyet gösteren bir şirkettir. Kendi teknolojisi, tasarım yetenekleri ve uygulamaları ile müşterilerinin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler sunma konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket, Sakarya’da bulunan 552.000 metrekarelik geniş bir alana sahip fabrikasında, 3000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Otokar’ın ürün yelpazesi, toplu taşımacılık sektöründe otobüslerden nakliye ve lojistik sektörü için hafif kamyonlara, savunma sanayii için ise tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Şirket, yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulan ve dünya genelinde fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünler üreten bir global şirkettir.

Otokar’ın vizyonu, kendi teknolojilerini geliştirerek ürünlerinde yerli ve milli kimliği korumak ve müşterilerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının memnuniyetini sürdürmek üzerine kurulmuştur.

Şirket, müşteri beklentilerine uygun olarak ticari araçlar ve çeşitli savunma sanayii ürünlerini tasarlamak, üretmek ve pazarlamak için dünya çapında rekabet gücüne sahip ürünler geliştirmeyi amaçlar.

Otokar, uzun geçmişi ve tecrübesiyle Türkiye’nin otomotiv ve savunma sanayi alanındaki önde gelen şirketlerinden biri olarak tanınır ve ülkede yerli üretimin ve teknolojinin gelişimine katkı sağlar.

Çalışma eğitim ve bilgi amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir. Diğer analizlerimiz için tıklayın.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR