ATAKP Teknik Analiz – Atakey Patates

ATAKP teknik analiziyle karşınızdayız. Analizimiz 3 Ekim 2023 açılış öncesidir. Diğer teknik analizlerimiz için takip edin.

Hisse Analizi Grafiği

ATAKP Teknik Analiz - Atakey Patates
TradingView Grafiğini Görüntüle

ATAKP teknik analiziyle karşınızdayız. Analizimiz 3 Ekim 2023 açılış öncesidir. Diğer teknik analizlerimiz için takip edin.

ATAKP Teknik Analiz – Yorum

Halka arzından sonra yeni formasyonlar oluşturmaya başlayan ATAKP ile ilgili mevcut görünümü değerlendiriyoruz.

ATAKP düşeni kırarak yükseliş sinyali verse de pivot noktasından dönüş yaparak düşenin bir miktar altında kapanış yaptı. Düşüşüne rağmen EMA 8 ve EMA 14’ün üzerinde kalması olumlu. Düşeni kırabilir ve pivot üzerinde tutunabilirse 125 TL civarı formasyon hedefine gitmek isteyecektir.

ATAKEY Patates Hakkında:

Atakey Patates Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Afyonkarahisar’ın Susuz ilçesinde yer alan modern bir tesisle patates üretimi yapan öncü bir şirkettir. Bu yeni nesil ve son teknoloji makine parkuruna sahip fabrika, sadece bölge değil Türkiye’nin en saygın patates üretim tesislerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Atakey tesisi, büyük bir kapasiteye sahiptir ve 22.000 ton mamul madde ve 70.000 ton hammadde deposuna ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’de tüketilen donuk parmak patatesin beşte biri bu tesis tarafından üretilmektedir.

Şirket, TFI çatısı altındaki hızlı servis restoranlarının (Burger King, Popeyes, Arby’s, Usta Dönerci ve Sbarro) dondurulmuş parmak patates ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca, Çin’deki Burger King restoranlarına da parmak patates tedarik etmekte ve bu alanda uluslararası bir oyuncu haline gelmiştir.

Atakey, aylık olarak 4.000 tonluk bir üretimle Türkiye geneline ve ayrıca 2.500 tonluk bir üretimle Çin’deki 5 farklı bölgeye dondurulmuş parmak patates tedarik etmektedir.

Fabrika, etkileyici bir toplam alana sahiptir ve bu alan içinde tohum depolama, kapalı üretim alanları, hammadde depoları ve soğuk hava depoları gibi farklı bölümler bulunmaktadır.

Üretim süreci, Atakey’in sözleşmeli çiftçileriyle kendi tohumlarını üreterek başlar ve bu süreç boyunca tarlada yapılan kontroller titizlikle takip edilir. Tohumdan ürüne kadar olan her aşama, şirketin teknik ekibi tarafından titizlikle denetlenir ve bu sayede güvenilir ve kaliteli ürünler elde edilir.

Atakey Patates, tarım ve gıda sektöründe sürdürülebilir ve yüksek kaliteli ürünler sunma konusundaki özverisi ile öne çıkmaktadır.

Çalışma eğitim ve bilgi amaçlıdır. Yatırım tavsiyesi değildir. Diğer analizlerimiz için tıklayın.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR