ARCLK Hisse Hedefi 230 TL! Güncel Teknik Analiz…

2024 hisse izleme listemizden son olarak ARCLK teknik analizini yayına alıyoruz.

2024 hisse izleme listemizden son olarak ARCLK teknik analizini yayına alıyoruz. 10 Ocak 2024 kapanışı sonrası grafikleri ele aldığımızda Arçelik için senaryo güzel görünüyor. Birlikte inceleyelim…

ARCLK Teknik Analiz – Uzun Vade

Arçelik 2024 yılında 6. His Analisti tarafından takibe alınan hisselerden olmuştu. Hisse oluşturduğu formasyonda dipte mi?

Günlük grafiğe baktığımızda hissenin yeni bir dip yapıp yükseliş trendini başlattığını tahmin ediyoruz. Bu yeni formasyonla beraber uzun vade hedefinin 230 TL bandında olacağını öngörüyoruz. Üstte direnç noktası olan 126 TL seviyesinin üstüne atmayı başaran hissemiz sonrasındaki kapanışlarda bu fiyatın üstünde kalmayı başardı. Pivot’u geçmeyi denese de başaramamış görünüyor. Ancak tekrar bir atak yaparak pivotu kırmasını bekliyoruz.

Hissemizin uzun vade yeni bir çanak oluşturma senaryosunu bekliyoruz. Şu an dipte olduğunu düşünebiliriz. Bu nedenle uzun vade grafiğinin şekillenmesini yakından takip edeceğiz.

Hissemiz yakın zamanda 140 TL üstüne kendini atmayı başarırsa hedefe olan yolculuğu başlar. Ancak bu süreçte önce. 125 TL seviyelerine bir çekilme yapmasını bekliyoruz.

Uzun Vade Takip Edilmesi Gereken Fiyatlar

ARCLK, Teknik Analizi Günlük Grafik 11 Ocak 2024
Günlük Grafik 10 Ocak 2024 Kapanış Sonrası

Kısa Vade Hedefi

Hissenin yükseliş trendinde kısa vade için de senaryo denemelerle geçecek gibi görünüyor. İlk etapta altta 126.5 seviyesi takip edilirken üstte 133.50 TL seviyesinin üzeri takip edilmeli. Daha sonrasında uzun vade senaryosuyla uygun olarak 140 TL seviyesine atak yapması muhtemel görünüyor.

ARCLK, Teknik Analiz, 1 Saatlik Grafik
1 Saatlik Grafik

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

Kompozit Bakış

Arçelik için kompozit grafiği incelediğimizde endekse göre oldukça kötü bir gidişat çizdiğini ancak buna bir dur dediğini görebiliyoruz. Yani uzun vade normal grafiğiyle uyumlu bir şekilde ilk etapta 138 TL ve 144.1 TL seviyesine dokunuşlar gerçekleştirmesi muhtemel.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR