Migros MGROS Teknik Analizi 28 Ocak – Güncelleme

Yılın ilk teknik analizinde Migros ile sizlerleyiz. MGROS teknik analizi 2 Ocak 2024 kapanışı itibariyle olup genel çerçevede güncellenerek ilerleyecektir.

Migros – MGROS teknik analizinde 2 Ocak 2024 tarihli analizimizi güncelliyoruz. 28 Ocak tarihli fiyatlar üzerinden daha önce verdiğimiz hedeflerin aşılması nedeniyle yeni hedef fiyatları sizlerle paylaşıyoruz.

28 Ocak MGROS Teknik Analizi Güncellemesi

Migros için 2 ocak tarihli analizimizde vermiş olduğumuz 384.75 TL hedefi kısa sürede geldi. Peki şimdi güncel görünüm bize ne anlatıyor? Gelin birlikte inceleyelim.

Öncelikle Migros’un yükselen kanalı içindeki hareketlerinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Kanalın içindeki hareketi ise bizi ilk etapta 414.25 TL seviyesine götürüyor. Bu aşamada hissede kar satışları gelmesi mümkün görünüyor. Yakın dönem Migros hedef fiyatının hissenin önceki ATH noktası olan 426 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada yine bir satış gelmesi mümkün görünüyor. Bir kulp hareketi gerçekleştirip oluşan çanağı katlamak isteyecektir.

Sektörel gelişmeler ve şirketin tutarlı büyümesi ise değerinin artacağına yönelik işaretleri bize vermeye devam ediyor. Aşağıda grafik üzerinde takip edilmesi gereken alt ve üst fiyat noktalarını görebilirsiniz.

Hisseye ilişkin güncellemeleri almak için takipte kalmanız önerilir.

MGROS Teknik Analizi
MGROS Teknik Analizi

2 OCAK TARİHLİ ANALİZ DETAYLARI

Yılın İlk İşlem Gününe Bakış

Migros 2 Ocak 2024 tarihinde -yılın ilk işlem gününde- zayıf bir yeşil mumla kapanış yapıyor. Tam 341.25 TL Pivot noktasının hemen altında alıcı tarafın güçlü olduğu bir gün kapanışı yapıyor. %1.79‘luk artışla günü kapatırken Pivot’u geçme denemesi başarısız oluyor.

MGROS Teknik Analiz – 2 Ocak 2024

Günlük grafiğe baktığımızda altta 325.25 TL, 319.75 TL ve 316.25 TL desteklerini görebiliyoruz. Düşüş trendinden henüz çıkmamışken bu destekler güncel takip edilmeli.

Üstte ise 359.75 TL direncinin geçilmesi halinde önce 369 TL seviyesini test edecektir. 384.75 TL seviyesinde ise yukarı yönlü trendin önünü açacaktır.

MGROS Teknik Analizi, Teknik Analiz, Güncel Teknik Analiz
MGROS Teknik Analizi, Teknik Analiz, Güncel Teknik Analiz

MGROS Kompozit Bakış

Kompozit grafiğinde Migros’un önce güçlü bir mumla 347 TL bariyerini aşmasını bekleyeceğiz. Tabi bu sırada 334 TL seviyesine doğru bir geri çekilme yapması da mümkün. Ancak 347 TL‘yi güçlü geçtiği takdirde önce 357 TL seviyesini test edecek daha sonra 371 TL seviyesine kadar biraz daha seri hareketini gerçekleştirebilecek.

MGROS Kompozit Grafik, MGROS Kompozit Analiz, MGROS Teknik Analiz, Teknik Analiz
MGROS Kompozit Grafik, MGROS Kompozit Analiz, MGROS Teknik Analiz, Teknik Analiz

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR