Büyük Veri ve Yapay Zeka Kripto: Geleceğe Yatırım için En Değerli 5 Proje

Kripto borsasında göze çarpan ve geleceğin en büyük oyuncuları olacağı öngörülen ve şimdiden marketin üst sıralarına doğru ivme kazanan Büyük Veri ve yapay zeka kriptolarını listeliyoruz. İşte market değeri en yüksek 5 büyük veri ve yapay zeka kripto projesi!

Kripto borsasında göze çarpan ve geleceğin en büyük oyuncuları olacağı öngörülen ve şimdiden marketin üst sıralarına doğru ivme kazanan Büyük Veri ve yapay zeka kriptolarını listeliyoruz. İşte market değeri en yüksek 5 büyük veri ve yapay zeka kripto projesi!

Büyük Veri ve Yapay Zeka Kripto İçin Yatırım Zamanı!

Kripto paralar arasında yapay zeka ve büyük veri üzerine projeler birçok yatırımcı için geleceğin büyük oyuncuları olarak görülüyor. CoinMarketCap verilerine göre, pazar payına göre en yüksek market değerine sahip 5 projeyi sizler için derledik.

Aşağıdaki bilgiler 20.11.2023 verilerine göre derlenmiştir.

1. INJECTIVE – INJ

 1. Piyasa Değeri: $1,397,342,457
 2. Teknoloji ve Amaç: Hızlı ve birbirine entegre edilebilir, Web3 finans uygulamalarının öncüsü olan katman bir blok zinciridir.
 3. Neden Önemli: Günümüzde hayatımızda gördüğümüz birçok uygulama ve gelecekte bu alanda yine sık sık göreceğimiz birçok proje için yatırımları olan bir şirket.

2. Render Token – RNDR

 1. Piyasa Değeri: $1,331,299,995
 2. Teknoloji ve Amaç: Render Network’ün merkezi olmayan GPU tabanlı render çözümleri sağlayıcısı olan birimin işlev tokenidir. RNDR, Render Network üzerinde animasyon, hareketli grafikler ve VFX renderı için kullanılan bir ERC-20 işlev tokenidir.
 3. Neden Önemli: Teknolojisi ve amacı ile sağlayacağı çözümler göz önünde bulundurulduğunda sektöründe ciddi fark yarattığını görüyoruz.

3. The Graph – GRT

 1. Piyasa Değeri: $1,314,456,040
 2. Teknoloji ve Amaç: The Graph, Ethereum ve IPFS gibi ağlardan veri sorgulama için bir indeksleme protokolüdür ve hem DeFi hem de geniş Web3 ekosistemlerinde birçok uygulamayı güçlendiriyor. Herkes, uygulamaların GraphQL kullanarak sorgulayabileceği, açık API’lar olan ‘subgraph’leri oluşturup yayınlayabilir. Geliştiricilerin The Graph üzerinde uygulama geliştirmeye başlamasını kolaylaştıran bir üretime hazır barındırılan bir hizmet bulunmakta ve merkezsiz ağ bu yılın ilerleyen dönemlerinde başlatılacak. The Graph şu an Ethereum, IPFS ve POA’dan veri indekslemeyi destekliyor ve yakın zamanda daha fazla ağ eklemeyi planlıyor.
 3. Neden Önemli: Yine Web3 ekosisteminde herkese açık API’leri kullanarak oluşturulan uygulamalar için güçlü bir destek sunuyor. Teknoloji çağının en büyük gereksinimlerinden birine el atıyor. Bu nedenle hem market değeri hem de projesi ile önemli bir noktada.

4. OSASIS Network – ROSE

 1. Piyasa Değeri: $477,337,225
 2. Teknoloji ve Amaç: Oasis, önde gelen gizliliği sağlayan ve ölçeklenebilir katman-1 blok zinciri ağıdır. Yüksek işlem kapasitesini ve düşük işlem ücretlerini güvenli bir mimariyle birleştirerek, Web3 için yeni nesil bir temel sağlar ve DeFi, GameFi, NFT’ler, Metaverse, Veri tokenizasyonu ve Veri DAO’larını destekler.
 3. Neden Önemli: Önde gelen endüstri destekçileri tarafından desteklenen Oasis, ağ üzerine projeler geliştirmek için 235 milyon dolarlık Ekosistem Fonu’nu duyurdu. Eko sistem teknik katkı sağlayıcısı Oasis Labs, Meta, BMW Group Genetica ve diğerleri gibi firmalarla ortaklık kurarak, bireysel gizlilik korumasını, veri yönetimini ve sorumlu veri kullanımını ilerleten platformlar ve ürünler inşa etmiştir.

5. Fetch.ai – FET

 1. Piyasa Değeri: $437,396,969
 2. Teknoloji ve Amaç: Fetch.ai yapay zeka modeli için merkezi olmayan bir öğrenme alt yapısı sunuyor.
 3. Neden Önemli: Bunun önemini vurgulamaya pek ihtiyaç yok sanırım. Yapay zekanın şu an gelmiş olduğu öğrenme ve bu alanda yapılacak gelecek yatırımları FET için önü açık demekten başka şans bırakmıyor bize.

Neden Yapay Zeka Kriptolarına Yatırım Yapılmalı?

Yatırımcılar için en karmaşık gelecek konulardan biri olabilir zira bu alan bir bebek misali yeni doğdu ve emeklemeye başlıyor. Günümüzde en popüler konulardan biri herhalde yapay zekanın gerçek hayatta kullanımı. ChatGPT ile birden ön plana çıkan teknoloji esasında uzun yıllardır alt yapısı hazırlanan, eğitilen ve güçlenen bir sektörü bize hatırlattı.

Bununla beraber baktığımızda Microsoft, Elon Musk, Apple, Google gibi büyük oyuncular bu alanda yerini almak için sıraya girdi. Heyecan verici bir hal aldı.

Bu nedenle bir yatırım için uzun vade en büyük avantajları sunacak alan yapay zeka ve büyük veri diyebiliriz. Yapay zeka ve büyük veri 10 sene sonra sizce nerede olacak? Yorumlarda değerlendirebilir misiniz?

Kripto borsası ile ilgili analizlerimizi incelediniz mi?.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

2 Comments

Cevap bırakın

tr_TR