Doğuş Otomotiv DOAS Teknik Analizi – 7 Ocak 2024

Doğuş Otomotiv bu sene borsada neler yapacak? DOAS teknik analizi ile karşınızdayız. Listemizdeki hisselerden biri olan DOAS'ın uzun vade tahminine gelin birlikte bakalım.

Doğuş Otomotiv bu sene borsada neler yapacak? DOAS teknik analizi ile karşınızdayız. Listemizdeki hisselerden biri olan DOAS’ın uzun vade tahminine gelin birlikte bakalım. Analizimiz 8 Ocak 2024 açılış öncesine aittir.

DOAS Teknik Analizi – Günlük Grafik

DOAS günlükte düşün trendine devam ediyor. Ancak son gelen kapanışlar ile üst bölgeye yönünü çevirmiş görünüyor. MACD pozitife dönüş yapmış ve SMA 200 günlük ortalamasıyla birleşim yapmış. Ancak Stokastik RSI henüz Al’a dönmemiş.

Bu veriler doğrultusunda DOAS’ın önce 265 TL seviyesini güçlü kırmasını bekleyeceğiz. Akabinde trend yönü yukarıda gidecektir. Önündeki dirençler yoğun. Altta ise 248 TL seviyesi takip edilebilir. Daha sonra 227 TL seviyesine kadar geri çekilmesi mümkün görünüyor. Güçlü destekleri bulunmuyor.

Doğuş Otomotiv DOAS Teknik Analizi - 7 Ocak 2024
DOAS Teknik Analizi

Hissemizin 265 TL seviyelerinin üstünde birkaç güçlü kapanış yapmasını beklemekte fayda var. 2 Saatlik trende baktığımızda ise görünüm günlük grafikle uyuşuyor. Yani 265 TL seviyeleri güçlü geçilmesi halinde önce ATH testi yapacak daha sonra yeni hedeflerine doğru yolculuğuna başlayacak.

DOAS Hisesine Kompozit Bakış

DOAS için kompozit bakış ile hedeflerin yukarıdaki hedeflerle aynı doğrultuda ilerlediğini söyleyebiliriz. 267 TL seviyeleri kompozit grafiğine göre takip edilmeli. Endeksin seyrini de takip edeceğiz.

Özet

Özetle DOAS’ın uzun vadede görünümü pozitif ancak önümüzdeki günlerde alacağı pozisyonlar ile 390 TL hedefine doğru yolculuğuna başlayacak mı takip edeceğiz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR