FROTO İçin Hedef 1230 TL mi? 2 Şubat Teknik Analiz Güncellemesi

6. His Analisti'nin 2024 izleme listesinde yer alan Ford Otosan (FROTO) için yaptığımız teknik analizi sizlerle paylaşıyoruz. İlk İncelememiz 8 Ocak kapanış sonrasına aittir. Teknik analizimizi 2 Şubat 2024 tarihli kapanış fiyatlarına göre güncelliyoruz.

6. His Analisti’nin 2024 izleme listesinde yer alan Ford Otosan (FROTO) için yaptığımız teknik analizi sizlerle paylaşıyoruz. İlk İncelememiz 8 Ocak kapanış sonrasına aittir. Teknik analizimizi 2 Şubat 2024 tarihli kapanış fiyatlarına göre güncelliyoruz.

FROTO 2 Şubat Teknik Analiz Güncellemesi

Ford Otosan için 8 Ocak tarihinde yaptığımız analizde belirtilen 900 TL hedefi gelmiş olup güncel görünüme göre takip edilecek fiyatları güncelliyoruz.

Ford Otosan FROTO 9 Ocak açılışı sonrası şu ana kadar yaklaşık +%16 değişim gösterdi. Kısa sürede hedeflerimize ulaştı ve yeni görünümünü oluşturdu. Yukarı yönlü yeni kanalında seyrine devam eden hissemiz için önemli eşik 905 TL. 905 TL güçlü geçilmesi halinde ilk durak noktamız 941 TL. Daha sonra yine 953 TL seviyesi karşımıza çıkıyor. Buranın aşılmasyla beraber 1230 TL hedefine kısa sürede ulaşması mümkün.

Son 3 gündür gelen mumlarda satış baskısıyla karşılaştı. Bu durumda bu günlerde küçük bir geri çekilme mümkün görünüyor. Bu durumda altta 882 TL ve 867 TL destekleri bulunuyor.

Güncel takip edilecek direnç ve destekler aşağıdaki görselde

FROTO Teknik Analizi 2024
FROTO Teknik Analizi 2024

8 OCAK TARİHLİ TEKNİK ANALİZİMİZ

FROTO İçin Hedef 1230 TL mi?

Ford Otosan günlük grafiğini incelediğimizde düşen trendin kırılması için birkaç günlük kapanış takibi yapacağımızı söyleyebiliriz. Kritik noktalarımızın başında 798.5 TL geliyor. Bu seviye geçildikten sonra sırasıyla 854 TL, 900 TL ve 953 TL aşamaları geliyor. Bu yolcuğuluğun uzun vade hedefi ise 1238 TL’ye kadar uzanıyor. Tabi süreç içinde bu grafiği sürekli takip ederek güncellemelerimizi paylaşacağız.

FROTO Teknik Analizi 8 Ocak 2024
8 Ocak 2024 Grafiği

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

Takip Edilecek Destekler

Düşen trendin henüz kırıldığını söyleyemeyiz. Bu nedenle alttaki destekleri de takip edeceğiz. 740 TL ve 723 TL seviyeleri altta takip edeceğimiz destek noktaları olacak.

MACD Pozitife Döndü

Ford Otosan grafiğinde MACD pozitife evrildi. Bu da sıkışma sonrası için bize yeşil ışık yakıyor diyebiliriz. Ayrıca bazı spesifik göstergeleri çalıştırdığımızda yönün pozitife evrileceğini gösteriyor.

Sonuç olarak 2024 sonunda değerlendireceğimiz 6. His Analisti’nin listesinde Ford Otosan faktörü etkili olacak gibi görünüyor.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR