BORSK – Bor Şeker Halka Arz Oluyor. Talep Toplama Başlıyor…

BORSK - Bor Şeker Halka Arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. İşte halka arzla ilgili bilmeniz gerekenler...

BORSK – Bor Şeker Halka Arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. İşte halka arzla ilgili bilmeniz gereken temel bilgiler…

BORSK Bor Şeker Ne Zaman Talep Toplama Başlayacak?

Bor Şeker halka arzında talep toplama 7 Şubat tarihinde başlıyor. 8 ve 9 Şubat tarihlerinde talep toplama devam ediyor. Başvurular halka arz menüsünden gerçekleştirilecek. T1-T2 Kullanılamayacak yani nakit bakiye ile alım yapılabilir. Şirketin halka açıklığı %29.17 olacak. Akbank, Anadolubank, QNB Finansbank ve TEB dışında birçok büyük kuruluştan başvuru yapılabilecek.

BORSK, Bor Şeker, Halka Arz
Bor Şeker BORSK Halka Arz Detayları

Bor Şeker 70 Milyon lot ile halka arz oluyor. Halka arzda %59’luk pay bireysele eşit dağıtım yöntemiyle dağıtılacak. %30 yurt içi kurumsal, %10 yurt dışı kurumsal ve %1 pay ise çalışan ve çiftçi yatırımcılara dağıtılacak.

BORSK Katılım Endeksine Uygun mu?

BORSK XKTUM Katılım endeksine uygun.

BORSK – Bor şeker Halka Arz Geliri Nerede Kullanılacak?

Halka arz geliri, işletme sermayesi, GES yatırımı, AR-GE gibi alanlarda kullanılacak.

BORSK GYO Halka Arzının Büyüklüğü Belli Oldu!

Halka arz büyüklüğü yaklaşık 1.85 Milyar TL!

BORSK – Bor Şeker Halka Arzı İçin Fiyat Açıklandı!

Halka arzda pay başına düşen fiyat 26.54 TL olarak belirlendi.

Bor Şeker BORSK Kaç Lot Talep Girilebilir?

BORSK halka arzında 11 ile 15 lot arası dağıtım yapılacağını tahmin ediyoruz. Bütçenize göre lot sayısını belirleyebilirsiniz. Katılım düşük olursa 20 lot bile dağıtılabilir buna göre kararı kendiniz verebilirsiniz.

Bor Şeker’in izahnamesine ulaşmak için tıklayınız.

BORSK Bor Şeker Şirketini Tanıyalım

Niğde Bor Şeker Fabrikası, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) çatısı altında 1983 yılında kurulduğundan bu yana Türkiye’nin şeker üretim sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. 2018 yılında özelleştirilerek DSL Yatırım ve Danışmanlık A.Ş. tarafından devralınan fabrika, yıllar içinde yapılan büyük yatırımlarla üretim kapasitesini ve kalitesini artırarak sektördeki konumunu güçlendirdi.

2018 yılının ilk çeyreğinde fabrikaya yapılan büyük bütçeli yatırımlarla, 1 Adet Pres Çamur Filtresi, 3 Adet Kristal Şeker Santrifüjü, 3 Adet Plakalı Eşanjör, 1 Adet Küspe Presesi ve 5 Adet Mum Tipi Koyu Şerbet Filtresi gibi önemli ekipmanlar fabrikanın üretim hattına eklendi. Aynı yıl içinde ve takip eden yıllarda da yatırımlar hız kesmeden devam etti. 2019 yılında Loader, Teleskopik Yükleyici, damperli kamyonlar, Küspe Silajlama Makinesi ve bir Soğutma Kulesi gibi ekipmanlarla üretim daha da çeşitlendirildi ve kapasite artırıldı. Aynı yıl içerisinde Küp ve Toz Şeker Paketleme Tesisi ile Bigbag paketleme ünitesi de fabrikanın üretim gücüne eklendi.

2020 yılına hızlı bir başlangıç yapan Bor Şeker, 2 Adet Döner Tambur Pancar Kıyım Makinesi, 2 Adet Yoğunlaştırıcı Filtre ve 5 Adet Saturasyon Sirkülasyon Sistemi gibi yeni yatırımlarla üretimde verimliliği artırdı. Aynı yılın ikinci çeyreğinde ise 40 Ton/saat kapasiteli Akışkan Yataklı Doymuş Buhar Kazanı ve yüksek verimli şerbet pompaları gibi yeniliklerle fabrika, üretim kapasitesinde önemli bir ilerleme kaydetti.

Sonraki yıllarda da Bor Şeker, sürekli gelişim ve yenilik anlayışıyla yatırımlarına devam etti. 2021 ve 2022 yıllarında, otomasyon sistemleri, enerji verimliliği yüksek trafolar, yeni paketleme makineleri ve traktör alımları gibi çeşitli yatırımlarla fabrikanın kapasitesi ve teknolojik altyapısı daha da güçlendirildi.

2023 yılına gelindiğinde, Bor Şeker Fabrikası, 10.000 ton/gün kapasiteli yeni bir pancar yıkama tesisi ve çeşitli üretim ekipmanları ile Türkiye’nin şeker üretiminde lider markalardan biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Yapılan yatırımlar ve sürekli gelişim anlayışıyla Bor Şeker, kalitesi ve kapasitesi ile Türkiye’nin şeker ihtiyacını karşılamada önemli bir rol oynamaktadır.

Bor Şeker halka arzıyla ilgili güncel gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Yatırım tavsiyesi değildir. Diğer şirketlerin halka arz detayları için tıklayınız.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

Not: İçerik metinlerinde yapay zeka desteği kullanılmış fakat editörler tarafından gözden geçirilmiştir. Bilgiler tamamen editörler tarafından oluşturulmuştur.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR