PATEK – Pasifik Teknoloji Halka Arz Oluyor. İşte Detayları…

PATEK - Pasifik Teknoloji Halka Arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. İşte halka arzla ilgili bilmeniz gerekenler...

PATEK – Pasifik Teknoloji Halka Arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. İşte halka arzla ilgili bilmeniz gerekenler…

PATEK Pasifik Teknoloji Halka Arz Başvurular Ne Zaman?

PATEK işlem koduyla 6-7 Şubat 2024 tarihlerinde talep toplama gerçekleştirilecek. Halk Yatırım’ın konsorsiyum liderdiğini yaptığı halka arza aracı kurumların tamamına yakınından başvuru yapılabilecek.

Onaylı İzahname Sonrası Halka Arz Detayları

SPK Tarafından 31 Ocak bülteninde halka arzı onaylanan Pasifik Teknoloji’nin onaylı izahnamesi yayınlandı. İzahnameye göre 27 Milyon lotun %70’i bireysele eşit dağıtım olacak. %30’u ise yurt içi kurumsala satılacak.

PATEK Pasifik Teknoloji Katılım Endeksine Uygun mu?

Pasifk Teknoloji XKTUM Katılım endeksine uygun.

Halka Arz Geliri Nerede Kullanılacak?

Pasifik halka arzından elde edilen gelirin %45 Yatırım harcamaları, %35 Ar-Ge yeni ürün yatırımları ve %20 İşletme sermayesi olarak kullanılacağı beyan ediliyor.

Halka Arz Büyüklüğü

Halka arzının büyüklüğü 945 Milyon.

Kaç TL’den İşleme Başlayacak?

PATEK Pasifik Teknoloji halka arzında talep toplama fiyatı 35 TL olarak onaylandı.

PATEK Kaç Lot Başvuru Yapılmalı?

Pasifik Teknoloji halka arzında 5 ile 7 lot arası dağıtım yapılacağını tahmin ediyoruz. Bunun için yaklaşık 245 TL bütçe ayırabilirsiniz.

Halka arz dokümanlarına ulaşmak için tıklayınız.

PATEK Halka Arz, Pasifik Teknoloji Halka Arz Detayları

Yatırım Düşünüyorsanız Pasifik Teknoloji Şirketini Tanıyın!

Pasifik Grubu’nun temelleri, Orçay markası ile atıldı ve bugün, inşaat ve gayrimenkulden uluslararası lojistiğe, gıdadan imalat sanayiine, enerjiden madenciliğe kadar yaşamın birçok alanında faaliyet gösteren grup şirketleriyle büyümesini sürdürmektedir. Grup, ödüllü Next Level markası ve alanında ilk olan projeler gibi başarılarla sektörlerinde öncülük etmekte, uluslararası demiryolu taşımacılığında da lider konumda bulunmaktadır. 2.500’den fazla kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunan Pasifik, tutku, cesaret, bereket, sürdürülebilirlik ve küresel düşünme gibi kurumsal değerlerini ön planda tutarak her alanda fark yaratmayı amaçlamaktadır.

2019 yılından itibaren teknoloji yatırımlarına ağırlık veren grup, İstanbul Bilişim Vadisi Teknopark’ta faaliyet gösteren Paifik Teknoloji aracılığıyla, şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerine katkıda bulunacak inovatif yazılım ve donanım çözümleri sunmaktadır. Pasifik Teknoloji, yazılımdan donanıma, teknolojik altyapıdan siber güvenliğe kadar geniş bir hizmet yelpazesi ile sektörde önemli bir yer edinmiştir. Ditravo, Destel Bilişim, Destel Connect, Icredible, Pasifik Group BV gibi bağlı ortaklıklar ve dış hizmet alımları aracılığıyla faaliyetlerini sürdüren şirket, “teknolojiyi tasarlamak” misyonu ile hareket etmektedir.

Psifik Teknoloji, TCDD yolcu bilet satış platformu ve gelir paylaşımı modeli gibi projelerle hem sefer sayılarında hem de gelirlerde rekor artışlar elde ederek kısa sürede önemli başarılara imza atmıştır. Ayrıca, kendi siber güvenlik yazılımlarını sunan ve gelecek dönemde bu alandaki know-how’u kendi bünyesinde geliştirmeyi hedefleyen şirket, teknoloji ve inovasyona olan yatırımını sürdürmektedir.

2023 yılında, low code platform ve blockchain teknolojileri alanında iCredible şirketine, siber güvenlik alanında Hollanda merkezli Imperum BV’ye yapılan yatırımlarla Pasifik Tenoloji, büyüme ve inovasyon odaklı stratejisini güçlendirmiştir. Bu adımlar, grubun belli bir seviyeye gelmiş girişimlere dahil olma ve potansiyel fırsatlara odaklı iş geliştirme çalışmalarını sürdürme hedefini desteklemektedir.

Sektördeki yükselen yıldızı Pasifik Teknoloji, yeni stratejik yatırımlar ve iş birlikleri ile global başarı öyküsünü yazmaya hazır durumda. Grup, çok yönlü büyüme stratejisi ve teknolojiye olan yatırımları ile geleceğe yönelik umut vaat eden bir gelişim sergilemektedir.

Pasifik Teknoloji, teknoloji ve inovasyonun her alanında “teknolojiyi tasarlar” misyonu ile öne çıkmaktadır. Bu kapsamda, birlikte büyüme yaklaşımı ve yatırımcı bakış açısıyla yeni iş girişimlerine ve gelişim göstermiş yapılarla iş birlikleri kurmayı, aynı zamanda potansiyel fırsatlara odaklanarak iş geliştirme çalışmalarını sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Pasifik Teknoloji PATEK halka arzıyla ilgili güncel gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Yatırım tavsiyesi değildir. Diğer şirketlerin halka arz detayları için tıklayınız.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

Not: İçerik metinlerinde yapay zeka desteği kullanılmış fakat editörler tarafından gözden geçirilmiştir. Bilgiler tamamen editörler tarafından oluşturulmuştur.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR