Mavi Hisse Teknik Analizi – 17 Mart Güncellemesi

6. His Analisti'nin hisselerinden Mavi hisse teknik analizi ile sizlerleyiz. 8 Ocak 2024 açılış öncesine aittir.

6. His Analisti’nin hisselerinden Mavi hisse teknik analizi ile sizlerleyiz. İlk analizimiz 8 Ocak 2024 açılış öncesine aittir. 17 Mart tarihinde güncelleme eklenmiştir.

17 Mart Mavi Teknik Analiz Güncellemesi

Ara hedefimiz olan 154 TL seviyesi tamamlandı. Hacimli bir yükseliş geldi. Çanak hedefi olan 155.5 TL seviyesine dokunuş yaptı. MACD yukarı kesti tekrar ve Stokastik RSI Al’a döndü. Daha önceki hedefimiz 184 TL bandını koruyoruz. Kar satışları gelebilir.

Mavi Hisse Teknik Analizi – Uzun Vade

Mavi hissesi performans olarak dikkat çeken hisselerden olarak geçen yıl öne çıkmıştı. Bu yıl da Mavi’nin performasının güzel olacağını tahmin ediyoruz.

Hisseye haftalık grafikte baktığımızda uzun vade hedefinin 184 TL bandı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hareketin devamlılığı için 107 TL seviyelerine doğru geri çekilme beklenebilir.

Daha sonra ise bu hedefe doğru güçlü adımlar atması muhtemel görünüyor. 115 TL seviyesi üstte güçlü kırılması durumunda önce ATH denemesi daha sonra yeni hedefine yolculuğu başlayacaktır. Takip edilmesi gereken seviyeler aşağıdaki görseldedir.

Mavi Hisse Teknik Analizi 1
Mavi Hisse Teknik Analizi 1

Kısa Vade Beklentisi 154 TL!

Çanak formasyonunu tamamlamak üzere olduğunu düşündüğümüz hissemizde ilk hedef 123.6 TL ATH noktası olup daha sonra kısa bir retest ve çanak katlama ile 154 TL seviyelerine hızlı bir ilerleme kaydedeceğini düşünüyoruz. 4 saatlik kapanışlarda 114.5 TL seviyesinin güçlü bir şekilde geçilmesi hareketi tetikleyecektir.

Mavi Hissesine Kompozit Bakış

Mavi’nin kompozit grafiğinde tutarlı bir yükseliş öngörüsünden bahsedebiliriz. Bu yükseliş için bir çanak formasyonu yine söz konusu. Bu formasyona göre 112.1 TL seviyesinden onay alarak çanağı katlayacak bir hareket bekliyoruz. Hedefimiz ise ilk etapta 131 TL seviyeleri.

Takip edilmesi gereken seviyeler aşağıdaki görseldedir.

Mavi Hisse Teknik Analizi - 17 Mart Güncellemesi

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Arthur Dent
Arthur Dent

Galaksi çapında bir maceraya pijamalarıyla başlayan tek kişi. Dünya'nın yok edilmesinden sağ çıkan Arthur, evrenin tuhaflıklarıyla dolu bir yolculukta kendi sakinliğini korumaya çalışıyor. En iyi yeteneği: Mümkün olan en garip durumlarda bile sıradan kalmak.

Nesne: 35

Cevap bırakın

tr_TR