TATEN, ENERY, TABGD Yükselen Trendine Göz Kırpıyor Gibi!

Yakın zamanda halka arz olan ve düşen trendinde seyrini sürdüren TATEN, ENERY ve TABGD son kapanışlar sonrası yükselen trendine göz kırpar gibi oldu. Biz de sizin için teknik analizlerini hazırladık!

Yakın zamanda halka arz olan ve düşen trendinde seyrini sürdüren TATEN, ENERY ve TABGD son kapanışlar sonrası yükselen trendine göz kırpar gibi oldu. Biz de sizin için teknik analizlerini hazırladık!

Son Hafta Performansı Göz Doldurdu: TATEN Hedef Fiyat 85 TL

TATEN (Tatlipinar Enerji Uretim AŞ) Son haftanın parlayan yıldızı oldu. Haftanın en çok kazandıran hissesi olurken düşen trendinde devam eden seyrine bir dur deme sinyali gönderdi. 17 Ağustos 2023’te 22.50 TL ile halka arz olan hissemiz daha sonra uzun bir tavan serisi ile gündeme gelmişti. Daha sonra düşen trendine giren hissemizde son hafta kapanışları bu düşüşe bir dur dercesine oldu.

Serüven 85 TL seviyelerinden 26.32 TL seviyelerine doğru düşen bir serüven oldu. Neredeyse halka arz fiyatına yaklaştı. Ancak geçilmesi kritik olan 33 TL seviyesini güçlü bir şekilde kırdığını görüyoruz. 17 Ocak tarihli tavan gördüğü işlem günü ise düşen kanalındaki çıkışı gözümüzün önüne getirdi.

Kanaldan güçlü bir şekilde çıkan hisse için R1 pivot seviyesinin (37.36 TL) kalıcılık önemli. Şu anda yakın dönem desteğinde seyrini sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Burada önemli destekler 35.10 TL ve 33 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ancak trendin yönünü yukarı çevireceğini varsayarsak hisse için hedef fiyat öncelikle 44.80 TL seviyesi olarak görünüyor. Daha sonra 62.60 TL ile 72.75 TL seviyesine gitmek isteyecektir. Önünde aşılması gereken önemli direnç ise 55.65 TL seviyesi diyebiliriz.

TATEN 2024 sonuna kadar hedef fiyat olarak eski ATH noktası olan 85 TL seviyesini test edecektir diye düşünüyoruz.

Takip edilmesi gereken fiyatlar görselde;

TATEN ENERY TABGD
TATEN ENERY TABGD

ENERY Takip Edilmeli!

Yakın zamanda halka arz olan ENERY (Enerya Enerji AŞ) yine uzun süren tavan serisinden sonra düşen trendine girmişti. Buradan çıkış yapmak istediğini görebiliyoruz. Düşen kanalının üzerine iğne atan ancak tam kanalın üstünde kapanış yapan hissemiz tekrar kanal üstü ataklarını deneyecektir. Bunun için güçlü birkaç günlük kapanış mumuna ihtiyacımız olduğunu söyleyebiliriz.

Hissemizi iki farklı çizgi ile takipteyiz. Bunlardan biri trend kanalı olup diğeri de üst direnç çizgimiz diyebiliriz. Bu çizginin aşılması da önemli. Burada aştığını görüyoruz ve kalıcı 3 mumu teyit ediyoruz. Bu da trend yönünün artık yukarı olacağını bize düşündürüyor.

Altta 128.3 TL ve 122.6 TL destekleri bulunurken yukarı yönde hareketini sürdürmesi için 150.3 TL seviyesinin kalıcı bir şekilde geçilmesi gerekiyor. Daha sonra ENERY hedef fiyatının 2024 yılı içinde 203 TL seviyesi olduğunu söyleyebiliriz.

Takip edilmesi gereken fiyatlar görselde;

TATEN ENERY TABGD
TATEN ENERY TABGD

Çok Büyüktü Ama Olmamıştı: TABGD Yeniden Yükselebilecek mi?

Türkiye’nin en büyük halka arzlarından biri olarak çok konuşulan TABGD (Tab Gıda) bildiğiniz üzere kısa bir tavan serisi ile yönünü aşağıya çevirmişti.

Düşen kanalı içinde uzun süredir hareketini sürdüren hissemiz son gelen kapanışlarda kanalın üstüne atmayı denedi. Kalıcılığını takip etmemiz gereken bir senaryo oluşturdu. Düşen trendinin üzerinde kalıcı olacak birkaç günlük güçlü muma ihtiyacımız var diyebiliriz.

Bu mumların gelmesi halinde önce 154.7 TL seviyesine ulaşmaya çalışacak. Daha sonra ise TAB Gıda 2024 yılı hedef fiyatının 187 TL seviyesi olduğunu söyleyebiliriz. Grafiğimize göre altta 123 ve 122 TL‘de desteğimiz söz konusu. Desteğin altına düşmesi halinde 110 TL seviyesine kadar geri çekilme mümkün. Ancak hissenin yönünün yukarı dönmesi çok mümkün görünüyor. Bu nedenle alımların aşağıdaki görseldeki fiyatlar takip edilerek kademeli olması gerektiğini belirtelim.

Grafiklerimizi TradingView aracılığıyla oluşturuyoruz. Siz de bağlantıdan TradingView‘e indirimli üye olabilirsiniz.

TATEN ENERY TABGD HEDEF FİYAT
TATEN ENERY TABGD HEDEF FİYAT

Aynı zamanda daha önce ASTOR, KZGYO, BIGCH ve AVOD için dönüş sinyallerinin verildiğine dair yaptığımız incelemeyi de incelemenizi öneriyoruz. 6. His Analisti ve ATO Trader ile hazırlanan 2024 izleme listelerini de inceleyebilirsiniz. Daha fazla teknik analiz için bizi takip etmeye devam edin!

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Paylaşımlarımız yatırım tavsiyesi değildir. Sorumluluk reddi beyanımızı inceleyebilirsiniz.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR