Yıl Sonu Güncellemesi: En Çok Kazandıran Bist 100 Hisseleri

Yılın sonuna geldiğimizde Bist 100 endeksinde yatırımcılarına en çok kazancı sağlayan 10 hisseyi derledik. İşte 2023 yılında en çok kazandıran Bist 100 hisseleri...

Yılın sonuna geldiğimizde Bist 100 endeksinde yatırımcılarına en çok kazancı sağlayan 10 hisseyi derledik. İşte 2023 yılında en çok kazandıran Bist 100 hisseleri…

En Çok Kazandıran Bist 100 Hisseleri

VİDEOMUZ 23 ARALIK VERİLERİNE GÖREDİR. AŞAĞIDAKİ DEĞERLER 29 ARALIK KAPANIŞINA GÖRE GÜNCELLENMİŞTİR.

İŞTE YILIN KAPANIŞ FİYATLARINA GÖRE EN ÇOK KAZANDIRAN 10 HİSSESİ

Borusan Mannesmann (BRSAN), listemizin zirvesinde yer alıyor. %603,15 gibi olağanüstü bir getiri oranıyla yatırımcılarının yüzünü güldüren şirket, çelik boru sektöründe global bir oyuncu olarak önemli projeleri hayata geçirdi.

Mia Teknoloji (MIATK), teknoloji sektörünün parlayan yıldızı olarak %284,86‘lik getiriyle ikinci sırada. Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dikkatleri üzerine çeken Mia Teknoloji, bu başarısını ar-ge yatırımlarına borçlu.

Oyak Çimento (OYAKC), inşaat sektörünün can damarı çimentoda, %163,8‘lük getiri ile üçüncü sırada yerini alıyor. Kaliteli üretimi ve stratejik pazarlamasıyla Oyak Çimento, sektördeki güçlü konumunu pekiştirdi.

Dördüncü sırada Coca-Cola İçecek A.Ş (CCOLA) bulunuyor. İçecek pazarında %160,1‘lik bir artışla yatırımcılarına tatmin edici bir performans sunan şirket, marka değerini ve pazar payını artıran stratejileriyle öne çıkıyor.

YEO Teknoloji (YEOTK), %135,67‘lük getiri oranıyla teknoloji ve inovasyonda attığı adımlarla listemizde yer alıyor. YEO Teknoloji, özellikle yazılım ve donanım entegrasyonlarında gösterdiği başarıyla dikkat çekiyor.

Son hafta performansıyla YEOTK’nın gerisinde kalaran altıncı sıraya düşenan Alfa Solar (ALFAS) ise, %135,62‘luk getiri oranıyla yenilenebilir enerji sektöründeki iddiasını ortaya koyuyor. Sürdürülebilirlik ve yeşil enerjiye olan yatırımlar, Alfa Solar’ın yükselişinde önemli rol oynuyor.

Son hafta yaptığı atakla Akçansa (AKCNS) listeye MGROS’un üstünden giriyor! Değişimi ise 2023 yılında %134,7 oluyor!

Migros (MGROS), perakende sektöründe %132,14‘lik getiri ile 8. sıraya düşüyor. Müşteri odaklı hizmet anlayışı ve yenilikçi uygulamalarıyla Migros, sadık bir müşteri kitlesi oluşturmayı başardı.

Listemizin 9. sırasına ise BIMAS %124,57 ile yerleşiyor.

10. ve son sırada ise %117,69’luk getiri performansıyla İş Yatırım (ISMEN) giriyor.

Bir önceki hafta yaptığımız değerlendirmede yer alan Konya Çimento (%110,06) ve Akbank (%105,86) ise ilk 10 sırada yer alamıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan güncel bilgilere hızlıca erişebilirsiniz!

Merak Edilenler

Borusan Mannesmann’ın bu kadar yüksek getiri sağlamasının ana sebepleri nelerdir?

Borusan Mannesmann’ın çelik boru sektöründeki liderliği, global pazarlarda yeni projeler ve sözleşmeler, üretim kapasitesindeki artış.

Mia Teknoloji’nin yatırımcılarına sağladığı getiri nasıl mümkün oldu?

Mia Teknoloji’nin AR-GE’ye yatırım yapması, yenilikçi teknoloji ürünleri, pazardaki büyüme stratejileri.

Migros’un yatırımcılarına sağladığı getiriyi hangi stratejiler etkiledi?

Migros’un müşteri hizmetlerindeki yenilikler, sadakat programları, online alışveriş ve e-ticaret platformları.

6. His Analisti
6. His Analisti
Nesne: 149

Cevap bırakın

tr_TR